MŁODZIEŻOWY TURNIEJ KYOKUSHIN KARATE CHOSZCZNO CUP 2016

Dnia: 21 lutego 2016

W dniu 20 lutego 2016 roku(sobota), w sali Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie przy ul. Polnej 5, Choszczeński Klub Karate zorganizował:_DSC0279

MŁODZIEŻOWY TURNIEJ KYOKUSHIN KARATE

CHOSZCZNO CUP 2016.

Patronat nad zawodami objęli:

Starosta Choszczeński i Burmistrz Choszczna.

Patronat medialny objęła Firma ECHO Internet Telewizja Telefon.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Szkopiak 5 dan z Siewierzy

Sędziami maty byli: shihan Maciej Misiak 6 dan – Warszawa, sensei Dariusz Bielski 3 dan – Świnoujście, sensei Daniel Sobecki 1 dan – Złocieniec, sensei Edward Chober 1 dan – Wolin

W turnieju udział wzięło 98 zawodników z 11 klubów tj.

KLUB WALKI WASHI Z BROCZNA,

ŚWINOUJSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN,

KRZYSKI KLUB KARATE,

PROYAMA ŁASKI KLUB SZTUKI WALKI

SZKOŁA SZTUK WALKI Z SIEWIERZA

WOLIŃSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN

MIĘDZYZDROJSKI KLUB SPORTOWY BUSHIDO

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY  ASHIHARA KARATE I JU JITSU Z DARŁOWA

BUDOKAI UNION KYODOKOUSHIN WARSZAWA

KLUB WALKI WASHI ZE ZŁOCIEŃCA

-Z FILIĄ-CZAPLINEK

-Z FILIĄ- POŁCZYN ZDRÓJ

ORAZ

CHOSZCZEŃSKI KLUB KARATE

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał:

DSC_4477

sensei Mirosław Jędrowski

oraz

DSC_4468

prezes Choszczeńskiego Klubu Karate Henryk Kucharski.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in.

DSC_4435

Starosta Choszczeński-Adam Andraszkiewicz, Zastępca Burmistrza-Magdalena Sieńko,Przewodniczący Rady Miejskiej w Choszcznie-Bogusław Szymański, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Choszcznie-Anetta Bikowska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Choszcznie-Prezes RSP Rzecko-Kazimierz Czapiewski, oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Szczecinie-ppłk. Ryszard Chruściel.

Oprawę muzyczną zapewnił choszczeński zespół Fishing Group (grający na co dzień muzykę z gatunku: Rock,Blues,Funk).
w składzie:
DSC_4443
Wojtek Winnicki – vocal i gitara,
DSC_4447
Marcin Chlebowski – gitara,
DSC_4445
Mateusz Szpilewski – bass,
DSC_4448
Maciej Staniewski - bębny.

Bardzo dużo emocji dostarczył test tameshi-wari prowadzony przez

_DSC0728

sensei Andrzeja Kulesza i jego grupę z Klubu Karate Bushido w Łosicach.

_DSC0766Rozbijano dachówki,

_DSC0805bloczki suporeksowe,

_DSC0737łamano kije bambusowe,

_DSC0750rozbijano krawężniki.

Fragment pokazu będzie można zobaczyć już niedługo na naszej stronie dzięki uprzejmości  firmy E-cho.

Na zakończenie turnieju swoje umiejętności wokalne zaprezentowała

DSC_4625

Wiktoria Pałasz

Uczennica Szkoły Muzycznej w Choszcznie w klasie flet. Laureatka wielu konkursów powiatowych, gminnych i ogólnopolskich. Zaśpiewała dwie piosenki „Co mi panie dasz” oraz znany przebój „Cykady”.

Część artystyczną zakończyły dziewczęta z Zespołu Tańca Współczesnego „Terpsychora” z Choszczeńskiego Domu Kultury.

_DSC0118

W duecie, w układzie pt.”Oblicze”-zatańczyły Anita Wesołowska i Oliwia Siewior.

_DSC0114

Solówkę pt.”Bez powrotu”zatańczyła Zofia Kucharska.

Przedstawione prezentacje, które przygotowały dla zawodników i rodziców ułożyły i opracowały choreograficznie samodzielnie.

Wielkim zaangażowaniem w organizację turnieju wykazali się rodzice Choszczeńskiego Klubu Karate

_DSC0525

szczególnie mamy, które przy wsparciu sponsorów przygotowały poczęstunek dla uczestników zawodów.

Turniej odbył się dzięki sponsorom, którym Choszczeński Klub Karate serdeczenie dziękuje za pomoc w organizacji.

  Pomogli nam m.in:

Nadleśnictwo Choszczno

RSP Rzecko

Waldemar Sawicki -Usługi transportowe – Bonin

Piotr Rączka – LEGPART ul. Wolności 6

Tomasz Rowicki – P.U.H. MEBLEX

Robert Orzechowski -PPHU-ADI-TRANS – Breń

Marzena Zajda -PHU Marzena Zajda – Łasko

Bogdan Dębski Grzegorz Biczysko, Bis-Podex Sp.J Kalisz

Teresa & Jacek Majchrzak – P.K.L.” Jacek” Drawno

Marcin Czarnik – Zakład Wielofunkcyjny Breń

Przedsiębiorstwo Budowlane WABUD SC

Magdalena Kujawa – Expert Pośrednictwo i Doradztwo Finansowe

Firma Handlowo Usługowa – BH-Pee Krzęcin

Krzysztof Garbicz- Gospodarstwo Agroturystyczne – Rzecko

Agnieszka Kuszczyńska – Tartak Bonin

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie

Alina Kochanek

Dariusz Wiąz

Echo Telewizja-Internet-Telefon Choszczno

Piotr Kochanek

Gabriela Margan

Firma OZIMEK

Żuk Bolesław-Firma Handlowo Usługowa OL- MASK II

Arkadiusz Bobiński

Elżbieta Kacprzak

Firma Röben Ceramika Budowlana ze Środy Śląskiej

NETTO z siedzibą w Motańcu

Jerzy Miładowski – Radny Rady Miejskiej w Choszcznie

Cieślak Bartosz – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ” BARTEX”

Aleksandra Apanasowicz – Kowalska -Gabinet Kosmetologii Leczniczej i Estetycznej

Złotnicka-Trybuchowska, Krzysztof Trybuchowski ” PROFARMA ” z siedzibą w Resku 

Paweł Kmieć ” Usługi Gastronomiczne

Małgorzata i Sławomir Maksymowicz TESS z siedzibą w Stargardzie

OUTSOURCE TEAM z siedzibą w Szczecinie

wsparcia udzieliło

-Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Choszcznie

-Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie

-Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie

DSC_4618Jednak głównym punktem zawodów była rywalizacja zawodników. Był pot, radość zwycięzców i płacz pokonanych. Walki odbywały się na dwóch matach  w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Po walkach przyszedł czas na dekorację zwycięzców.

DSC_4639

Puchary ,nagrody i pamiątki medalistom wręczał Starosta Choszczeński-Adam Andraszkiewicz, Zastępca Burmistrza-Magdalena Sieńko, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Choszcznie-Anetta Bikowska.

DSC_4734

Każda dziewczynka z rąk prezesa Choszczeńskiego Klubu Karate otrzymała różyczkę.

W tym turnieju Choszczeński Klub Karate zdobył 41 medali w tym 13 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych.

Poniżej przedstawiamy listę medalistów: 

Dziewczęta

Kategoria 2008 – 2007 8 – 9 lat

- 30 kg

1. Matwiejko Julia Choszczno

2. Gałwa Nina Choszczno

3. Grejć Gabriela Choszczno

+ 30 kg

1. Majchrzak Paulina Choszczno

2. Domańska Michalina Choszczno

3. Szuba Agata Choszczno

Kategoria 2006 – 2005 10 – 11 lat

- 40 kg

Grupa A

1. Rybka Wiktoria Łask

2. Kołodziejska Patrycja Krzyż Wlkp

3. Duplak Roksana Choszczno

4. Wojcieszkiewicz Malwina Krzyż Wlkp

Grupa B

1. Majcherczyk Nikola Siewierz

2. Biegańska Iga Łask

3. Dżugała Anna Choszczno

4. Geba Marta Krzyż Wlkp

+ 40 kg

1. Nowacka Julia Choszczno

2. Strzelczyk Julianna Wolin

3. Seruga Natasza Krzyż Wlkp

Kategoria 2004 – 2003 12 – 13 lat

- 45 kg

1. Jarzębak Aleksandra Choszczno

2. Lisiecka Zofia Łask

+ 45 kg

1. Kowlik Olga Choszczno

2. Olejnik Oliwia Choszczno

3. Zylak Małgorzata Choszczno

Kategoria 2002 – 2001 14 – 15 lat

+ 50 kg

Grupa A

1. Grzegórska Karolina Łask

2. Dróżdż Oliwia Siewierz

Grupa B

1. Szczepańska Angelika Łask

2. Jarmuła Sandra Choszczno

3. Bielska Sara Świnoujście

Chłopcy

Dzieci 2009-7 lat

- 25 kg

 

1. Świątek – Brzeziński Szymon Choszczno

2. Cieślak Szymon Choszczno

3. Domański Wiktor Choszczno

+ 25 kg

1. Szwed Maciej Choszczno

2. Kołodziejski Mateusz Krzyż Wlkp

Żak 2008 – 2007 ,8 – 9 lat

- 30 kg

Grupa A

1. Kowalski Marcel Choszczno

2. Garbicz Aleksander Choszczno

3. Szewczyk Jeremi Choszczno

Grupa B

1. Kiełbasa Szymon Złocieniec

2. Jaroszewicz Jakub Choszczno

3. Tomczyk Piotr Choszczno

Grupa C

1. Bryzek Igor Choszczno

2. Frankowski Wiktor Złocieniec

3. Knap Gracjan Siewierz

-35 kg

1. Molenda Oliwier Złocieniec

2. Kanabaj Aleksander Choszczno

3. Kowalik Bartosz Choszczno

+ 35 kg

Grupa A

1. Rowicki Igor Choszczno

2. Perżyło Filip Darłowo

3. Balbus Jan Choszczno

Grupa B

1.Gertchen Michał Złocieniec

2. Szachewicz Igor Złocieniec

3. Majewski Igor Darłowo

4. Marciniak Janusz Choszczno

Kadet 2006 – 2005 10 – 11 lat

- 35 kg

Grupa A

1. Dyduła Kacper łask

2. Wachowicz Sergiusz Choszczno

3. Śliwa Jakub Choszczno

4. Rychlik Bean Natan Choszczno

Grupa B

1. Pospiszył Bartosz Łask

2. Kiedrowski Mateusz Złocieniec

3. Józefowicz Mateusz Choszczno

4. Piechaczyk Jakub Krzyz Wlkp

4. Wrzesień Kamil Wolin

Grupa C

1. Brzozowski Filip Łask

2. Mroczek Igor Świnoujście

3. Stachowiak Bartłomiej Krzyż Wlkp

4. Bortnik Kamil Krzyż Wlkp

- 40 kg

1. Gertchen Jan Złocieniec

2. Pawłowski Igor Krzyż Wlkp

3. Kubica Jakub Krzyż Wlkp

4. Szuba Ireneusz Choszczno

5. Gerłowicz Jakub Choszczno

+ 45 kg

1. Pilat Mikołaj Świnoujście

2. Kwiatkowski Kacper Choszczno

3. Barsul Michał Złocieniec

4. Tomczyk Szymon Choszczno

Młodzik mł. 2004 – 2003 12 – 13 lat

- 50 kg

Grupa A

1.Modliński Krystian Choszczno

2. Grobelny Jakub Łask

3. Kubiś Norbert Krzyż Wlkp

Grupa B

1. Różejewicz Kacper Łask

2. Walaszczyk Jakub Wolin

- 55 kg

Grupa A

1.Winowicz Paweł Świnoujście

2. Siemak Kacper Świnoujście

3. Kaczmarczyk Marcin Choszczno

Grupa B

1. Klocek Hubert Krzyż Wlkp

2. Geba Mateusz Krzyż Wlkp

Młodzik 2002 – 2001 14 – 15 lat

- 50 kg

1. Bryzek Filip Choszczno

2. Bulicz Adam Choszczno

- 55 kg

1. Dróżdż Dawid Siewierz

2. Pawłowski Nikodem Krzyż Wlkp

+ 55 kg

Grupa A

1. Rydzowski Oskar Siewierz

2. Nowacki Patryk Choszczno

 Grupa B

1. Kochanek Bartosz Choszczno

2. Domitrz Kacper Międzyzdroje

3. Jarzębak Daniel Choszczno

4. Kępa Kacper Łask

Grupa C

1. Rydzowski Kacper Siewierz

2. Karpało Wiktor Choszczno

3. Katerwy Dominik Świnoujście

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Relacja filmowa z turnieju już niedługo na naszej stronie

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć w galerii:http://archiwum.karate.choszczno.biz/galeria_filmy/zdjecia/?album=2&gallery=55